5. Sınıf İngilizce Testleri

Unit 1 Hello

 

Unit 2 My Town

 

Unit 3 Games and Hobbies

 

Unit 4 My Daily Routine

 

Unit 5 Health

 

Unit 6 Movies

 

Unit 7 Party Time

 

Unit 8 Fitness

 

Unit 9 The Animal Shelter

 

Unit 10 Festivals

 

Bu sayfada sizler için hazırladığımız 5. sınıf ingilizce testleri, videolu konu anlatımlarını, tüm ünitelere ait kelimeleri ve anlamlarını, ünite kitaplarında tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz. İngilizce testleri çözerken sadece soru cevap şeklinde değil aynı zamanda boşluk doldurma soruları ile gramer ve kelime bilginizi ölçebileceksiniz. Sıralama soruları ile cümle yapılarını daha iyi kavrayabileceksiniz. Dialog soruları ile ise size soru sorulduğu zaman nasıl cevap vermeniz gerektiğini bileceksiniz. Yabancılarla daha rahat iletişime geçebilecek size sorulacak soruları daha kolay yanıtlayabileceksiniz.

Bu sene yeni müfredata göre hazırlanmış kapsamlı sayfamızda okulda ve dershanede gireceğiniz sınavlarda daha büyük başarı göstereceksiniz. Derslerde konuyu daha rahat kavrayacaksınız. Bu sayfadaki tüm sorular bu seneki müfredata göre hazırlanmıştır.

Videolu konu anlatımlarında seviyenize göre ve ünitede geçen gramer konularını daha iyi pekiştireceksiniz. İngilizce öğretmeni Ethem Önder’in sitemiz için hazırladığı videolu konu anlatımlarını mutlaka izlemeli ve tekrar etmelisiniz.

Her ünitenin bilmediğiniz tüm kelimelerini kitapda geçen anlamlarıyla birlikte sizler için hazırladık. Burada verilen tüm derslere çalışmanız durumunda okulda herhangi bir eksiğiniz kalmayacağına emin olabilirsiniz.

Eğer ki bu sene müfredat değişti mi? Konularda değişiklik var mı diye merak ediyorsunuz bu senenin 5. sınıf ingilizce müfredat konularına bakabilirsiniz.

Son olarak kitaptaki soruların cevaplarını sizler için tek tek çözdük. Bunda amacımız bizlerde bir zamanlar öğrenciydik. Öğretmenimiz ödev verir fakat eğer bir altyapımız yoksa ve evdede ingilizceden anlayan kimse yoksa hiçbirşey anlamazdık. Burada kitaptaki soruları türkçeye çevirdik ve cevapladık. Ama bu demek değil ki bu cevapları birebir alıp sınıfta kullanmayın. Sadece bilmediğiniz takıldığınız yerlerde sorabileceğiniz kimse yoksa evde kullanın. Herkese bol şans.